Z czego wykonywane są twarde walizki kabinowe?
Z czego wykonywane są twarde walizki kabinowe?

Z czego wykonywane są twarde walizki kabinowe?

Walizka kabinowa to jeden z najwygodniejszych i najczęściej zabieranych ze sobą bagaży w podróż. Jej wykonanie wpływa nie tylko na wygląd, ale także na wagę, odporność na uszkodzenia czy odkształcenia. Z czego wykonywane są najczęściej twarde walizki kabinowe? Sprawdzamy w dzisiejszym wpisie!

Decydując się na zakup walizki kabinowej warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, kolor, kształt czy wyposażenie, ale także na materiał, z którego została wykonana.

Materiały, z których wykonywane są twarde walizki kabinowe

Walizki z ABS

Twarde walizki kabinowe wykonane z ABSu charakteryzują się tym, że są wytrzymałe i odporne na zarysowania. Materiał, jakim jest ABS, jest nietoksyczny i bezpieczny dla człowieka.

Skrót ABS pochodzi od słów akrylonitryl, butadien, styren. To nazwy trzech materiałów, dzięki którym walizki wykonane z ABSu są sztywne, wytrzymałe na wysokie temperatury, a także bardziej sprężyste. Zmiana proporcji poszczególnych składników będzie wpływać na właściwości walizki, dlatego różne modele walizek z ABSu będą się pomiędzy sobą różnić. Przykładem walizki kabinowej wykonanej z tworzywa ABS Plus jest WINGS MACAW 18" lub WINGS CAMARO 20"

Warto wspomnieć, że ABS ro tworzywo, z którym mamy do czynienia na co dzień. Pewnie nie każdy wie, że jest używany przy produkcji zabawek, sprzętu AGD, we wnętrzach samochodów czy lodówek. Jest to bardzo popularny materiał, twardy, odporny na zarysowania i stosunkowo tani. Wadą tego materiału jest mała elastyczność, co, przy większych naciskach, może powodować pęknięcia walizek. Mając to na uwadze, warto nie przepełniać walizki, ponieważ mocne napieranie rękoma przy jej domykaniu może spowodować uszkodzenie. Jednak modyfikacja tworzywa ABS gwarantuje, że jest ono bardziej elastyczne, a tym samym – bardziej wytrzymałe na nacisk.

Walizki z polipropylenu

Polipropylen to jeden z najczęściej używanych materiałów w produkcji wysokiej jakości walizek. Charakteryzuje się dużą elastycznością, dzięki czemu jest wyjątkowo odporny na uderzenia. Podobnie jak ABS, polipropylen jest tworzywem sztucznym, który ma szerokie zastosowanie, np. w budownictwie wykorzystuje się go do produkcji przewodów czy klimatyzacji, w motoryzacji – przy produkcji elementów karoserii, w medycynie - do strzykawek czy opakowań leków.

Jeśli mówimy o walizkach wykonanych z polipropylenu to z pewnością będą to produkty lekkie i bardziej wytrzymałe niż ABS. Często produkując walizki, wykorzystuje się mieszankę polipropylenu i poliwęglanu, dzięki której można jeszcze bardziej wpłynąć na wagę produktu. I jest to jeden z największych atutów tego typu rozwiązania – walizka z polipropylenu jest jedną z najlżejszych, dostępnych na rynku!

Przykładem walizki kabinowej wykonanej z polipropylenu będzie WINGS SPARROW lub WINGS MALLARD

Walizki z polikarbonu

Polikarbon to obecnie jeden z najpopularniejszych i najbardziej trwalszych materiałów, z którego wykonywane są walizki. Używa się go do produkcji walizek mniej więcej od 2000 roku. Warto wiedzieć, że jest bardzo trwały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Polikarbon lub inaczej poliwęglan jest najczęściej stosowany do produkcji szyb, odpornych na stłuczenia, ale można go spotkać także w płytach CD.

Walizki kabinowe wykonane z polikarbonu są najbardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Taka walizka z pewnością przetrwa nawet najcięższe chwile na lotnisku czy w luku bagażowym samolotu. Przykład walizki wykonanej z polikarbonu to WINGS PC IMPERIAL EAGLE oraz cała kolekcja naszych walizek dziecięcych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium