Walizka z polipropylenu – dlaczego warto ją kupić?
Walizka z polipropylenu – dlaczego warto ją kupić?

Odpowiednia walizka to większy komfort podróżowania

Wybór walizki to czynność, której warto poświęcić trochę czasu. Bez względu na to czy często podróżujemy, na przykład służbowo, czy raz w roku wyjeżdżamy na urlop, bagaż należy przewozić w walizce dobrej jakości. Powinna ona świetnie sprawdzać się zarówno w pociągu, jak i samolocie. Odpowiednia walizka ma optymalną dla naszych potrzeb wielkość, posiada potrzebne zabezpieczenia oraz przede wszystkim jest zrobiona z dobrego materiału. Do wyboru mamy walizki z włókna lub tworzywa sztucznego, a co za tym idzie miękkie i twarde. Najważniejsze jednak, aby materiał był wytrzymały, odporny na uszkodzenia oraz trudny do rozcięcia. Te wszystkie punkty z powodzeniem spełnia polipropylen, materiał coraz częściej stosowany do produkcji walizek twardych.

Kilka słów o walizkach miękkich i twardych

Polipropylen to termoplastyczny polimer, które służy do produkcji twardych walizek podróżnych. Cechuje się bardzo dobrą wytrzymałością oraz odpornością na odkształcenia i pęknięcia. Drugim rodzajem walizek, jaki możemy znaleźć w sklepach, są te wykonane z włókna, na przykład nylonu, które są miękkie i elastyczne. Oba rodzaje materiałów mają swoje plusy i minusy, a wyboru walizki należy dokonać, uwzględniając swoje preferencje i potrzeby. Miękkie walizki są elastyczne, więc łatwo umieścić je w schowku na bagaże, ale to twarde walizki, wykonane z tworzywa sztucznego dają lepsze poczucie ochrony zawartości i posiadania walizki na lata. Twarde walizki, takie jak te z polipropylenu, są odporne na zagniecenia, ale też na pęknięcia czy uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi, a warto wiedzieć, że w luku bagażowym może panować wilgoć.

Polipropylen, a inne tworzywa sztuczne

Nawet kiedy zdecydujemy się na walizkę twardą, nie kończy to wcale naszych pytania i wątpliwości, ponieważ tworzyw wykorzystywanych do produkcji walizek jest wiele. Co wyróżnia polipropylen na tle ABS-u czy poliwęglanu? Na początek warto zauważyć, że walizki polipropylenowe są jeszcze bardziej wytrzymałe na uszkodzenia czy wilgoć i temperaturę niż te wykonane z tworzywa ABS. Mają też z reguły średnią wagę, mniejszą niż przy większości poliwęglanowych walizek, więc dzięki temu nie ciążą zbyt mocno przy przenoszeniu. W uproszczeniu można powiedzieć, że cechy walizek z poliwęglanu to wypadkowa cech pozostałych materiałów. Jest to więc świetna walizka dla osób, które często podróżują i z pewnością będzie im służyła przez wiele lat. Warto też wspomnieć, że ten termoplastyczny polimer jest wytrzymały na wilgoć, temperaturę, pęknięcia i wgniecenia, a przy tym, jak na twarde tworzywo, dość elastyczny. Łatwo też barwi się go na wyraziste kolory. Ta ostatnia cecha ucieszy każdego, kto chce łatwo zidentyfikować swój bagaż wśród wielu innych.

Wybierz polipropylenową walizkę dla siebie

Walizki z polipropylenu mają szereg zalet, które sprawiają, że warto zwrócić na nie uwagę. Walizki polipropylenowe są odporne na uszkodzenia spowodowane urazami mechanicznymi lub warunkami atmosferycznymi oraz trudne do rozcięcia, co utrudnia kradzież zawartości. Przy tym można je kupić w przystępnej cenie, a co więcej, nie są tak ciężkie, jak walizki poliwęglanowe. Wiedząc to wszystko, nie pozostaje nic innego niż zakup jednej z najnowszych, polipropylenowych walizek Wings, które dostępne są tutaj (link do https://wings24.pl/pl/searchquery/sparrow/1/phot/5?url=sparrow). Dostępny jest duży wybór walizek twardych z polipropylenu w różnych kolorach i rozmiarach. Z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie i już niedługo będzie mógł cieszyć się wymarzoną, odporną i wytrzymałą, walizką.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium