Torby podróżne nie tylko w podróż
Torby podróżne nie tylko w podróż

Torby podróżne nie tylko w podróż

Bliskie i dalekie wycieczki to pierwsze skojarzenie na myśl o torbie podróżnej. Jest ona niezastąpiona podczas wyjazdu na urlop lub delegację, ale czy to jej jedyne zastosowanie? Okazuje się, że taka torba może być bardzo pomocna w wielu codziennych sytuacjach! Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, gdzie jeszcze warto zabrać ze sobą podróżną torbę.

Jedna torba, wiele zastosowań

Torby podróżne, jak sama nazwa wskazuje, służą nam przede wszystkim podczas wyjazdów. Choć nie są tak pojemne, jak duże walizki, czasami mogą być lepszym wyborem. Dotyczy to chociażby krótkich, na przykład weekendowych, wyjazdów. Torba świetnie sprawdza się też jako bagaż podręczny w samolocie. Nie są to jednak jej jedyne zastosowania. W wielu codziennych, o wiele bardziej przyziemnych niż długa podróż, sytuacjach, torba na bagaż może być bardzo pomocnym przedmiotem. Wystarczy pomyśleć chociażby o osobach uprawiających sport. Torba podróżna idealnie pomieści ubrania, buty czy ręcznik potrzebne nam na siłowni, basenie lub boisku piłkarskim. Co więcej, w torbę taką spakować można właściwie wszystko – wyprawkę dla przyszłej mamy, większe zakupy, czy niepotrzebne nam aktualnie sprzęty domowe. Jak łatwo zauważyć, zaledwie jedna prosta torba może przydać się w ogromnej ilości sytuacji.

Wyprawka do szpitala

Każda przyszła mama od pewnego etapu ciąży powinna mieć spakowaną tzw. torbę do porodu. To bardzo ważne, aby zawczasu zaplanować swój bagaż do szpitala i nie pakować się w popłochu w ostatniej chwili. W torbie powinny znaleźć się m.in.  dokumenty, wyniki badań, ubranka dla dziecka, piżama dla mamy czy środki higieny osobistej. Niektórzy radzą nawet, aby przygotować dwie osobne torby – jedną dla kobiety, drugą dla maluszka. Ważne jednak jest nie tylko, co zostanie spakowane, ale także w co. Najwygodniejszą opcja jest wykorzystanie torby podróżnej. Pomieści ona wszystko, co niezbędne, będzie komfortowa w przenoszeniu i pozwoli zachować porządek. Jeśli więc oczekujesz maleństwa, a jeszcze nie myślałaś o wyprawce, rozpocznij przygotowania od poszukania torby podróżnej.

Wyjście na trening

Uprawianie sportu poza domem właściwie zawsze wiąże się z koniecznością zabrania małego bagażu. W zależności od rodzaju uprawianej aktywności może być nam potrzebny specjalistyczny sprzęt i sportowy strój oraz obuwie. Do tego zawsze warto mieć ze sobą wodę i przekąskę. Kiedy natomiast wybieramy się na siłownie lub basen z dostępem do prysznica, warto wziąć ręcznik, kapki oraz kosmetyki (żel pod prysznic, dezodorant). Czasami dorzucamy do tego jeszcze odtwarzacz muzyki ze słuchawkami czy szczotkę do włosów. Te wszystkie rzeczy najwygodniej jest zabrać w jednej torbie. Dzięki temu ograniczamy liczbę niepotrzebnych bagaży i jesteśmy pewni, że mamy przy sobie wszystko, co niezbędne. Fani sportu mogą więc śmiało korzystać z toreb podróżnych, wybierając tę najlepiej dostosowaną do ich potrzeb.

Przeprowadzka

Pakowanie się na przeprowadzkę zwykle nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Szybko może się okazać, że ilość przygotowanych walizek i kartonów nie wystarcza. Warto więc wykorzystać wszystko, co posiadamy, w tym torbę podróżną. Nadaje się ona idealnie do przewożenia np. ubrań, podczas gdy kartony możemy wykorzystać do książek i płyt. Nie zawsze też musimy zabierać ze sobą wszystkie rzeczy. Bywa bowiem tak, że jedynie wyjeżdżamy na studia do innego miasta, większość rzeczy pozostawiając w domu rodzinnym. Wtedy właśnie okazuje się, że lekka, poręczna, ale też pojemna torba podróżna idealnie mieści nasz przeprowadzkowy bagaż. W przypadku większych przeprowadzek użycie torby podróżnej ma jeszcze jedną zaletę – możemy tam spakować rzeczy najpotrzebniejsze, które przydadzą się, zanim rozpakujemy wszystkie kartony i walizki.

Choć torby podróżne kojarzą się głównie z wyjazdami, warto odkrywać ich pozostałe zastosowanie. Korzystanie z nich w opisany wyżej sposób, a także na zakupach czy podczas innych sytuacji życiowych może przynieść Ci wiele korzyści, o których wcześniej nie pomyślałeś.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium