Jak spakować dziecko na wyjazd?
Jak spakować dziecko na wyjazd?

Jak spakować dziecko na wyjazd?

Wakacje z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Dzieci rządzą się swoimi prawami, a pakowanie ich rzeczy może nieraz przyprawić o zawrót głowy. A gdyby tak pozwolić dziecku zabrać to, co mu się podoba i wspólnie spakować jego walizkę? W dzisiejszym wpisie sprawdzamy jak spakować dziecko na wyjazd!

Pakowanie dziecięcych rzeczy – plecak czy walizka?

Gdy myślimy o pakowaniu na wakacyjny lub zimowy wyjazd, pierwsze pytanie jakie nasuwa się na myśl to – w co spakować dziecko na wyjazd. Czy pozwolić mu zabrać ze sobą tylko podręczny plecak, a resztę wrzucić do dużego bagażu rejestrowanego? A może zdecydować się na zakup dziecięcej walizki kabinowej i tam spakować rzeczy malucha?

Wszystko zależy od tego, na jak długo jedziemy oraz jakie wybraliśmy miejsce. Jeśli wyjazd jest tylko weekendowy – można pokusić się o spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy tylko do dziecięcego plecaka. Natomiast, jeśli zdecydowaliśmy się na tygodniowy lub dłuższy urlop, warto od najmłodszych lat uczyć dziecko, aby pakowało się samo lub z pomocą jednego z rodziców, rozsądnie i zabierało ze sobą tylko to, co na pewno się przyda. W tym przypadku polecamy zakup walizki kabinowej dla dzieci. Wówczas dziecko będzie miało poczucie, że ta walizka jest tylko jego i musi się w nią zmieścić ze wszystkimi, swoimi rzeczami.

 

Jakie ubrania zabrać?

Gdy już wiemy, w co spakujemy nasze dziecko, warto zastanowić się, jakie ubrania powinniśmy ze sobą zabrać. Każde dziecko ma swój ulubiony sweterek, koszulkę czy sukienkę. Pozwólmy dziecku samemu zdecydować co chciałoby zabrać ze sobą do ubrania, sugerując mu, jaka będzie pogoda oraz doradzając, w czym będzie czuło się bardziej komfortowo.

Warto uczyć dziecko od najmłodszych lat dwóch podstawowych zasad pakowania:

Przygotowywania zestawów ubrań. Przez zestaw powinniśmy rozumieć pełne komplet – od bielizny, skarpetek po koszulkę, spodenki lub sukienkę. Do tego możemy dołożyć bluzkę na długi rękaw, sweterek lub bluzę, które będą wymienne i posłużą więcej razy niż tylko przez jeden dzień. Uczmy dziecko tego, że powinno kompletować ubrania i wybierać takie, które będą pasowały do więcej niż jednego zestawu. Na przykład jeśli zabieramy sweterek to wybierzmy taki, który zarówno będzie pasował do sukienki, jaki i długich spodni na chłodniejsze dni.

Rolowanie ubrań. To druga, bardzo ważna zasady związana z pakowaniem. Przede wszystkim zrolowane ubrania zabierają mniej miejsca w bagażu. A po drugie zrolowane ubrania nie pogniotą się tak bardzo podczas podróży. Wśród dobrych zasad pakowania polecamy rolować od razu gotowe zestawy. Bieliznę można ułożyć na koszulkę czy sukienkę i zrolować cały komplet. Oszczędność miejsca murowana!

Jakie zabawki warto zabrać?

Każde dziecko ma swoje ulubione zabawki lub maskotki, bez których nie może się rozstać. Nie możemy o nich zapomnieć wyjeżdżając na urlop. Zapytajmy dziecko, co najbardziej chciałoby ze sobą zabrać. Możemy zastosować metodę, w której przekonamy naszego malucha, że podczas urlop może zabrać ze sobą jedną zabawkę, z racji ograniczonego miejsca w bagażu.

Myśląc o zabawie i czasie wolnym, warto mieć zawsze pod ręką notes i długopis lub kilka kredek, aby dziecko miało możliwość rysowania. To dobry pomysł na nudę, szczególnie w czasie złej pogody. Jeśli posiadamy i mamy w zwyczaju grać z dzieckiem w gry planszowe – warto zadbać o to, aby ulubiona znalazła się także w naszym bagażu. Możemy kupić wersję kieszonkową takiej gry lub zabrać ze sobą karty, które zajmują stosunkowo mało miejsca. Jeśli dziecko jest przyzwyczajone do czytania przed snem, warto pamiętać także o ulubionej książce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium