Walizka z policarbonu - jakie ma zalety?
Walizka z policarbonu - jakie ma zalety?

Walizka z policarbonu  - jakie ma zalety?

Zastanawiasz się, czy wybrać miękką, czy twardą walizkę? Istnieje wiele opcji, a dokonanie właściwego wyboru może wydawać się trudne. Do najpopularniejszych materiałów, z których wykonane są walizki, można zaliczyć poliester, aluminium, nylon, policarbon czy polipropylen. Każdy materiał ma swoje zalety i wady. Jaka jest walizka z policarbonu? Sprawdzamy w dzisiejszym wpisie.

Miękki czy twardy bagaż?

Nowoczesna technologia i innowacyjny design sprawiły, że twarde walizki są wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu. Obecnie różnica między miękką i twardą walizką zaczyna się coraz bardziej zacierać. Dlatego może to być tylko kwestia preferencji. Twardy bagaż nadal zapewni lepszą ochronę. Z kolei miękka walizka oferuje większą elastyczność (można ją rozszerzyć np. o zewnętrzne kieszenie).

Przy wyborze najlepszej walizki należy wziąć pod uwagę kilka zmiennych. Wiele linii lotniczych ma bardzo rygorystyczne wytyczne dotyczące wagi oraz wielkości bagażu, nie tylko podręcznego. Warto zwrócić uwagę także na wytrzymałość, jakość wykonania czy solidność. W końcu taką walizkę kupujemy na lata, a nie na jednorazowy wyjazd za granicę.

Sprawdź nasz wpis na blogu: którą walizkę wybrać – miękką czy twardą?

Co to jest policarbon?

Policarbon  jest formowanym polimerem termoplastycznym. Ma szerokie zastosowanie. Tworzy się z niego m.in. okulary, płyty CD, a nawet szkło kuloodporne. Policarbon  stosowany jest wszędzie tam, gdzie potrzebne jest tworzywo o wyjątkowo dobrych parametrach mechanicznych. 

Jakie zalety ma walizka z policarbonu ?

Walizki z policarbonu zostały zaprojektowane tak, aby były odporne na temperaturę, uderzenia czy zarysowania. Po uderzeniu w policarbon, materiał zgina się, by pochłonąć uderzenie, a następnie wraca do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki temu walizki policarbonu są idealne na podroż samolotem, gdyż bardzo często obsługa lotniska nie obchodzi się delikatnie z bagażami.

Zazwyczaj walizka z policarbonu jest lżejsza niż aluminiowa. Wykazuje wysoką odporność na zarysowania. Co ważne, rzadziej pęka podczas podróży.

Kolejną zaletą walizek policarbonu  jest ich waga – są lekkie, dzięki czemu wygodne w użyciu i mogą pomieścić więcej rzeczy (biorąc pod uwagę fakt, że waga walizki wpływa na ogólną wagę bagażu, a ta z reguły jest mocno ograniczona).

Policarbonowe walizki dostępne w sklepie Wings24.pl występują w różnych wersjach kolorystycznych. Jeśli często podróżujesz i potrzebujesz niezawodnej walizki, policarbon  spełni twoje oczekiwania.

Oto kilka przykładowych walizek stworzonych z policarbonu:

WALIZKA KABINOWA WINGS PC AFRICAN EAGLE 20"

 

WALIZKA ŚREDNIA WINGS PC IMPERIAL EAGLE 24"

WALIZKA DUŻA WINGS PC AFRICAN EAGLE 28''

ZESTAW 3 WALIZEK WINGS PC IMPERIAL EAGLE

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium