Jaką walizkę kabinową wybrać na weekendowy city break?
Jaką walizkę kabinową wybrać na weekendowy city break?

 

Jaką walizkę kabinową wybrać na weekendowy city break?

Coraz popularniejszą formą turystyki staje się tzw. city break, czyli krótkie, najczęściej weekendowe wyjazdy zagraniczne do dużych miast, często europejskich stolic. Na takie wypady zwykle nie pakujemy dużo rzeczy, ograniczając się do bagażu podręcznego. Takie wycieczki są też najczęściej bardzo intensywne, przepełnione zwiedzaniem, więc zbyt duży bagaż tylko przeszkadza. Okazuje się więc, że potrzebna nam nie jest duża waliza, ale mała i funkcjonalna walizka kabinowa.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając walizkę kabinową?

Przed zakupem walizki warto rozważyć kilka spraw, tak, aby służyła nam przez wiele lat. Przede wszystkim, jeśli pierwszy raz wybieramy się w podróż konkretną linią lotniczą, to warto sprawdzić, jakie wymiary bagażu podręcznego zezwalają jej przepisy. Na pokład nie możemy zabrać ze sobą dowolnej wielkości walizki, ale musi ona spełniać wymogi, regulowane przez każdą linię lotniczą indywidualnie. Dobrze też, kiedy taka walizka kabinowa jest wygodna i lekka, ponieważ w podróży będziemy mieć ją cały czas przy sobie.  Aby łatwiej było nam przemieszczać się z bagażem podręcznym, dobrze jest, kiedy walizka posiada kółka oraz wygodny uchwyt do trzymania, przydatny wszędzie tam, gdzie nie da się prowadzić walizki po ziemi. Nie bez znaczenia jest też kształt walizki oraz materiał, z jakiego została wykonana. Każdy rodzaj tworzywa ma swoje specyficzne właściwości i sprawia, że dana walizka nadaje się do pewnych zadań lepiej niż inna.

Walizki kabinowe miękkie – kiedy zależy Ci na czymś elastycznym

Bardzo popularnym rodzajem walizek niezmiennie pozostają miękkie walizki kabinowe. Ich plusem, który ceni sobie bardzo wiele osób, jest elastyczność, która pozwala łatwo schować je na półce bagażowej nad głowami pasażerów. Również sam proces pakowania do takiej walizki przebiega sprawnie, łatwo tam rozmieścić wszystko rzeczy, a także umieścić w środku coś o nietypowych wymiarach. Aby mieć pewność, że nasz bagaż będzie dobrze chroniony, warto wybierać dobrej jakości walizki z trwałego materiału, takie jak model Raven.  Model ten został wykonany z bardzo wytrzymałego tworzywa Codura. Posiada dwa duże kółka, ułatwiające prowadzenie oraz pas zabezpieczający bagaż.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium